nasze kursy

KURS NA FIZJOTRENERA

Kurs jest skierowany dla trenerów personalnych oraz dla ludzi, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z tematyki trenowania osób z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu. Adept powinien mieć ukończone 18 lat oraz wykształcenie min. średnie, a także podstawową znajomość ćwiczeń siłowych. Ponadto zostaną poruszone zagadnienia związane z efektywnym zwiększeniem funkcji motorycznych, zarówno w ograniczeniach mięśniowych, jak i stawowych. W związku z coraz częstszymi kontuzjami związanymi z siedzącym trybem życia, każdy trener powinien wiedzieć, jak pomimo nich, skutecznie pracować z klientem.
 
Specjalność zawodu Fizjotrenera, jest niezwykle ważna w środowisku sportowym pod wieloma względami. Do zadań Fizjotrenera należy diagnostyka schorzeń, przygotowanie treningów rehabilitacyjnych, treningów funkcjonalnych i ogólnorozwojowych, terapii manualnych, czy zabiegów fizykoterapii. Dzięki nabytej wiedzy dowiesz się, jak zwiększyć siłę bez negatywnego obciążenia na stawy, jak pracować nad polepszeniem sprawności ruchowej, uelastycznieniem ruchów i poprawy postawy ciała. Poznasz technikę, która wpływa na poprawność wykonywania ćwiczeń, nie szkodząc kręgosłupowi i stawom. Wcześniej nabyte umiejętności podparte wiedzą teoretyczną, zostaną zweryfikowane podczas zajęć praktycznych.

Fizjotrener wspomaga proces przygotowawczy sportowców, przyczyniając się do eskalacji ich osiągnięć oraz zapewniając fachową opiekę zdrowotną. Dany Kurs na Fizjotrenera pozwoli otworzyć Ci drzwi do tej niezwykle cenionej specjalizacji w sporcie. Przede wszystkim to profesja, która pomaga powrócić ludziom do aktywności fizycznej, pełnej sprawności i nienagannej formy.
 
Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie, kursant otrzymuje zaświadczenie z MEN oraz legitymację instruktorską - „Fizjotrenera”
 
Program Kursu na Fizjotrenera
  1. Anatomia.
  2. Stabilizacja centralna i obwodowa.
  3. Trening w jednostkach chorobowych (dyskopatia, entezopatie, naciągnięcia).
  4. Zwiększanie mobilności. Tkanki miękkie i elementy terapii manualnej.
  5. Postępowanie z kontuzjami, z którymi może spotkać się trener personalny.
  6. Stretching celowany.
  7. Ćwiczenia praktyczne.
Ilość osób: 20

 

CENA / CZAS SZKOLENIA

799,00 zł / 32 h

PROWADZĄCY

Marek Pośpiech
Marek PośpiechFizjoterapeuta
Bartłomiej Garbaciak
Bartłomiej Garbaciak Akademicki Mistrz Polski